Чүпрәле районы башлыгын сайлау

2018 елның 14 сентябре, җомга

Утырышта катнашкан 36 кеше яшерен тавыш бирү барышында тәкъдим ителгән кандидат өчен тавыш бирде. Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов кушуы буенча район башлыгы вазыйфасына кандидатураны Татарстан Республикасы юстиция министры Рөстәм Заһидуллин тәкъдим итте. Ул кандидатны социаль җаваплы җитәкче буларак бәяләде.
- Чүпрәле районы-Алга бара торган район. Районда тормыш уңайлы һәм имин булсын өчен күп эшләнде, - диде Рөстәм Заһидуллин. - Башкарасы эшләр бик күп әле. Районның уңышы аның җитәкчесенә дә бәйле булуы сер түгел. Марат Ринат улын кыскача тасвирлап, ул максатка омтылучан, энергияле, җаваплы хезмәткәр дип әйтә алам. Муниципалитетларда да, республика дәрәҗәсендәге идарә эшчәнлегендә дә үзен күрсәтте.
Исегезгә төшерәбез, 2018 елның 24 февралендә Марат Гафаров Башкарма комитет җитәкчесе вазыйфасына Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин тәкъдим ителде. Ә 9 сентябрьдә, 1нче округ буенча Иске Чүпрәле авыл җирлеге вәкиллекле органына өстәмә сайлауларда җиңүгә ирешкән, аның өчен 429 сайлаучының 401е тавыш биргән. Сайлаулардан соң Иске Чүпрәле авыл җирлеге депутатлары М. Р. Гафарова Иске Чүпрәле авыл җирлеге башлыгы итеп сайланды. Аннан соң ул район Советына делегат итеп җибәрелә һәм менә Марат Ринат улы Гафаров Чүпрәле муниципаль районы башлыгы итеп сайланды.
Яңа Башлык ант сүзләрен әйтте, күрсәтелгән ышаныч өчен республика җитәкчелегенә, сайлаучыларга һәм депутатларга рәхмәт белдерде.
Район Советы утырышында ТР буенча Монополиягә каршы федераль хезмәт идарәсе җитәкчесе Александр Груничев, ТР Дәүләт Советы депутатлары Шакир Яһүдин, Ринат Гайзатуллин катнашты.