Россия Пенсия фонды мәгълүматы

2018 елның 15 ноябре, пәнҗешәмбе

Билгеләнгән тәртиптә инвалидлар дип танылган гражданнар Россия Федерациясе Пенсия фонды тарафыннан күрсәтелә торган дәүләт хезмәтләрен алуга хокуклы.

Әлеге категория гражданнар Пенсия фондының дәүләт хезмәтеннән файдалана ала:

өйдә Пенсия фондының күчмә клиентлар хезмәте хезмәткәре ярдәме белән алдан язылу буенча;
Татарстан Республикасы шәһәр һәм районнарында Пенсия фонды идарәләренең клиент хезмәтләрендә алдан язылып кую буенча инвалидлар һәм халыкның аз хәрәкәтләнүче төркемнәре өчен махсус җайланмалар һәм җиһазлар белән тәэмин ителгән. Татарстан Республикасы шәһәрләрендә һәм районнарында Пенсия фонды идарәләренең адресларын һәм телефоннарын сайтта табарга була www.pfrrt.ru;
Россия Пенсия фондының рәсми сайтында урнаштырылган иминләштерелгән затның шәхси кабинеты ярдәмендә www.pfrf.ru инвалидлар һәм халыкның аз мобильле төркемнәре ала:
җавап алу ысулын сайлап, РПФга мөрәҗәгать җибәрергә (язма яки электрон рәвештә);
пенсияне тапшыру ысулы турында гариза бирергә;
Россия Пенсия фондының территориаль идарәсенә бармыйча, кайбер документларга заказ бирергә, әйтик, билгеләнгән факт, пенсия билгеләү вакыты турында белешмә.
Әлеге электрон сервистан дәүләт хезмәтләре порталында теркәлеп (яки теркәлеп) файдаланырга мөмкин www.gosuslugi.ru файдаланып, сайлап алынган теркәү өчен пароль.